Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Astroloji
 4. »
 5. Dream Chatchers Nedir?

Dream Chatchers Nedir?

admin admin -
537 0

Düş kapanı, rüya kapanı, sun kapanı gibi isimlere haiz olan dream chatchers; olabildiğince eski zamanlardan beri kullanılmakta olan bir nesnedir. Sembolize etmiş olduğu değerler ve gösterdiği etkisinde bırakır vasıtası ile genelde gerilimli vakit kullanılmaktadır. Kızılderililerin maksimum kullandığı nesnelerden biri olmasının yanında, dünyanın her yerinde bu sembollere rastlanmak mümkündür. Son dönemlerdeyse kullanması daha tanınmış bir hal kazanmıştır.

Dream Chatchers Nedir?

Dream chatchers, insanların olumsuz enerjiden arınmasını elde eden bir nesnedir. Çoğunlukla çember şeklindedir ve kuş tüyleri kullanılarak yapım edilmektedir. Görselliği arttırmak için boncuk gibi birçok gereç de kullanılabilmektedir. Kutsal ruhların gücünü taşıdığına inanmış olduğu için kişiyi rahatlatma özelliğine sahiptir. Çemberin içerisinde yer edinen örümcek ağı aynısı desenlerse, fena şeyleri hapsederek sahibinin korunmasını sağlamaktadır.

Zaman vakit hissedilen yoğun stres, uyku başta olmak suretiyle kişinin birçok durumunu olumsuz şekilde etkiler. Dream chatcher da daha sıhhatli şekilde uyumaya yardım eden bir nesnedir. Yatağın başına, kapı girişlerine, duvara ve istenen öteki bölgelere asıldığında kişinin rahatlamasını sağlar. Ayrıca kabustan, fena rüyalardan, ruhlardan, hayaletlerden ve daha fazlasından koruduğuna inanılmaktadır.

Dream Chatchers Sembolünün Kullanım Alanları Nelerdir?

Çoğunlukla uykuyu tanzim etmek için kullanılan Dream chatchers, tarihte değişik durumlar için kullanılmıştır. Yenidoğan bebeklerin karabasan görmesini engellemek için bile tercih edilen bir nesne olmuştur. Ayrıca savunmasız alanları korumak, uyku hastalıklarını hafifletmek, enerjiyi dengelemek gibi nedenler için de kullanılabilmesi mümkündür.

Dream chatchers başlı başına bir nesne olsa da ufak boyutlarda aksesuar şeklinde de kullanılabilmektedir. Çoğunlukla döşek odalarında ve kapı girişlerinde yer almaktadır. Kişinin çıkmazda hissettiği durumlarda doğru yolu bulmasına da destek olmaktadır. Ayrıca makul alanlarda sadece dekoratif bir nesne olarak tercih edilmesi mümkündür. Farklı tasarımlardan yapılabildiği, evde bile üretilebildiği içinse her zevke makul çeşitlerine rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;  Ganesh Nedir?

Dream Chatchers Etkileri

 • Kişinin bulunmuş olduğu alanın olumsuz enerjiden temizlenmesini sağlar.
 • Ortamda daha ilgi cazibeli bir manzara oluşturur.
 • Uykunun sıklıkla bölünmesine mani olur.
 • Kabusları ve fena mesaj içeren rüyaların görülmesini engeller.
 • Kullanıcısını rahatlattığı için gerilim seviyesini azaltır.
 • Bebeklerin ve evlatların daha huzurlu şekilde uyumasına yardım eder.
 • Nazar ve olumsuz enerji karşısında koruyucu vazife üstlenir.
 • Sakinleşmeye yardım eder, kaygıyı azaltır.
 • Bireyin hayatını tekrar denetim altında tutabilmesine yardım eder.

Dream Chatchers Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dream chatchers her alanda her vakit kullanılabilecek bir nesnedir. Ancak kullanması esnasında titiz davranılması gerekmektedir. Ürünün gücünü temizlemeden kullanmaktan kaçınılmalı, bu nedenden dolayı uyku kapanları kullanmadan ilkin tütsülenmelidir. Yatak odalarında rahatlıkla uyumak için kullanılacaksa başucu hizasına muadil gelecek şekilde asılmalıdır. Ayrıca doğru bir dream chatcher kullanılması için kapanın ortasında örümcek ağına benzer desenler bulunmalıdır. Bu desenler 8 köşeli olacak şekilde tercih edilmeli, kuş tüyleriyse çemberin çevresinde ya da haricinde olmalıdır.

İlgili Yazılar