Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Dünya İlaç Çarkı Nedir?

Dünya İlaç Çarkı Nedir?

admin admin -
551 0

Samsara adıyla da malum dünya deva çarkı, reenkarnasyonu ve tekrar doğumu anlatım etmek için kullanılan bir semboldür. Hinduizm ve Budizm başta olmak suretiyle birçok dinde aynı anlamı taşımaktadır. Sembole göre kişinin sınırsız tekrar yaşama hakkı vardır fakat her yaşamında eskisinden birtakım izler taşımaktadır. Dolayısıyla eski yaşamında iyi olanlar ödüllendirilirken birtakım hesaplar aleni kalabilir ve öteki hayatta bu borçların ödenmesi gerekebilir.

Dünya İlaç Çarkı Nedir?

Dünya deva çarkı, daire şeklindedir ve iç halkasında hayvan ya da mekan resimleri olabilmektedir. Dış halka ikiye ya da daha fazla bölüme ayrılmış olsa da birbirini takip eden insanları anlatım eder. Yani, her hayatın birbiriyle bağlantılı bulunduğunu göstermek için kullanılır. İyi ya da fena olarak meydana getirilen hareketler karmayı etkilediği için sonraki yaşamda da yapılanların tesirinin hissedileceğinden bahsedilir. Dolayısıyla herkesin hayata geliş amacı ve sınavları eskisine göre tekrar şekillendirilebilir.

Dünya İlaç Çarkı Sembolünün Kullanım Alanları Nelerdir?

Yaşam amacını bulmak ve geçmiş yaşamdaki hataları telafi etmek için dünya deva çarkı motifi kullanılabilir. Bu sembol, kişinin öteki hayatlarında yapmış olduğu hataları telafi edebilmesine yardım eder. Ayrıca mevcud hayatı daha iyi şekilde geçirerek öteki hayatın kolaylaştırılmasında etkili olur. İstenen bir nesnenin üstünde sembol olarak kullanılabileceği gibi sadece çarkın resmiyle de kullanılabilmektedir.

Dünya İlaç Çarkı Etkileri

 • Kişinin eksikliklerini ve fazlalıklarını dengeleyebilmesini kolaylaştırır.
 • Olumsuz enerjiden tamamiyle arındırma rolünü üstlenir.
 • Kötü niyetli insanoğlu yüzünden zarar görmeyi engeller.
 • Karmik borçların en doğru şekilde ödenmesini sağlar.
 • Yaşam ve ölümü anlamlandırmaya destek olur.
 • İnsanları iyiliğe yönlendirir, fena alışkanlıklardan korur.
 • Toplum içerisinde sevilen ve hürmet duyulan biri haline gelmeyi kolaylaştırır.
 • Kötü enerjiden, büyüden, nazardan korur.
 • Olumsuz kanaatleri dağıtarak zihni dinginleştirir.
 • Daha uzun süre odaklanabilmeye destek olur.
 • Aurayı temizler, çakraları dengeleyerek kişinin köklenmiş hissetmesini sağlar.
 • Mistik alanlarda daha etkin olunması için yardım eder.
İlginizi Çekebilir;  Aşka mistik yağlarla yelken açın

Dünya İlaç Çarkı Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünya deva çarkının en yaygın şekilde kullanıldığı alan meditasyondur. Ancak enerjinin, auranın ve çakraların temizlendiği her alanda kullanılabilmesi mümkündür. Kullanım esnasında öncelikle sembolün gücünü temizlemek gerekmektedir. Bunun içinse toprak, tütsü ya da aromatik enerji temizleyici öteki nesneler kullanılabilmektedir. Motifin enerjisine inanmak da nesnelerden tesir görmek açısından olabildiğince önemlidir. Düzenli şekilde kullanılması ve taşınması da olabildiğince faydalıdır. Yapılan işlemler, kişinin enerjisinin her vakit yüksek kalmasına destek olmaktadır.

İlgili Yazılar