Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Astroloji
 4. »
 5. Göbek Yağlarından Kurtulmanın 10 Yolu

Göbek Yağlarından Kurtulmanın 10 Yolu

admin admin -
434 0

İçindekiler

Göbek Yağlarından Kurtulmanın 10 Yolu

Günümüzde göbek yağlarından kurtulmanın yolları olabildiğince çeşitlidir. Gerek diyetisyen sayesinde bu yola başlayan gerekse kendiliğinden bir beslenme seçimi oluşturmaya çalışan ve sıhhatli olabilmek için uğraşan insanların sayısı olabildiğince fazladır. Özellikle göbek yağlarının en tabii şekilde verilmesi işlemlerinde araştırmalar artmaktadır. Bu kapsamda genel hatlarıyla her insanın öğün sıralamasında uyması gerekli olanlar vardır. İşte göbek yağlarından kurtulmanın 10 yolu:

 • Daha Fazla Protein İçeren Besin Tüketin.

Protein içerikli beslenmek genel hatlarıyla en süratli kilo verdiren ve bilhassa göbek, basen gibi bölgelerdeki yağları eritmek için diyetisyenlerce de önerilen bir beslenme tarzıdır. Bu biçim beslenmenin genel şartlarına bakıldığında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri tüketmek ve karbonhidrat seçimi ürünleri yaşamdan tamamiyle çıkarmak gerekmektedir. Ayrıca protein içeren tabaklarda yağ oranına da dikkat etmek gerekmektedir. Buna dikkat edilmediği takdirde daha fazla kilo katılması gibi bir sonuçla karşılaşabilmektedir. Göbek yağlarının en süratli eritilmesi yüksek oranda protein içeren mamüllerin kullanımıyla gerçekleşmektedir.

 • Şekerli Gıdalardan Uzak Durun.

Şekerli gıdaların aşırı tüketilmesi kilo alımını hızlandırarak bilhassa göbek yağlarının aşırı artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle şekerli besinlerden uzak durmak kilo vermek için yapılması ihtiyaç duyulan en mühim gıdalardandır. Özellikle son yıllarda süratli beslenmenin ortaya çıkmasıyla beraber şekerli içecekler, şekerli yiyeceklerin tüketilmesinin yaygınlaşması şeklinde sonuçlanmıştır. Bu biçim beslenmeyi benimsemek olabildiğince riskli olmaktadır.

 • Düzenli Egzersiz Yapmaya Dikkat Edin.

Özellikle hayatın çok hızlanmasıyla beraber maksimum dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalardan biri derli toplu egzersiz yapmaktır. Bu noktada hayatınızın rastgele bir bölümüne spor yapmayı eklemeniz göbek yağlarınız için de zayıflamanız için de çok mühim noktalardandır. Göbek yağlarını en ivedi eriten aktivite derli toplu egzersizlerdir. Bu hususta gününüzü planlarken en azından kolay birkaç esneme egzersizini bile planınıza eklerseniz hareketsiz (sedanter) hayat tarzından kurtulup daha kaliteli bir yaşama geçiş sağlayabileceksiniz. Birkaç kolay spor hareketinin bile kaslarınızı açtığına tanık olduğunuzda sporun bu hayatın gerekliliklerinden biri olduğuna inancınız artacaktır. Özellikle göbek yağlarının erimesi için yapılabilecek egzersizlerden yürüyüş ve mekik hareketi olabildiğince kolay ve her insanın yapabileceği türden egzersizlerdir.

 • Daha Az Karbonhidrat Tüketin.

Karbonhidrat tüketimi, süratli yaşamanın bize getirildiği fena alışkanlıklardan birisidir. Günlük öğünlerinizde yalnızca karbonhidrat bulunması olabildiğince zararlıdır. Göbek yağlarını eritmek için uğraşan birinin hayatından çıkarması ihtiyaç duyulan en mühim gıda grubu karbonhidrattır. Sürekli karbonhidrat tüketmek kilo alımını hızlandırabileceği gibi karaciğer yağlanması ve böbrekte taş oluşumu gibi ciddi sıhhat problemlerine neden olmaktadır.

 • Porsiyonlarınızı Küçültün.

Herkesin vücut kitle indeksine göre tüketmesi ihtiyaç duyulan muayyen bir kalori miktarı vardır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin olabildiğince dikkat etmesi ihtiyaç duyulan konulardan biri olan kalori hesaplaması vasıtası ile yediğiniz yiyeceklerin size getirdiklerinin bilincinde olabileceksiniz. Kilo verme evresinde porsiyonlarınızı küçültmek ise olabildiğince yararlı olacak ve zayıflama sürecinizi hızlandıracaktır.

 • Lif İçerikli Besinler Tüketin.

Lifli besinler tüketmek olabildiğince kolay olduğundan çoğu diyetisyen tarafınca hazırlanan rejim listesinin en başta gelmektedir. Lifler mide etrafında bir zar oluşturduğu için sindirimi yavaşlatacak ve böylece normalden daha uzun süre tokluk hissi yaşamanızı sağlayarak daha azca öğün yapmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde azalan öğün sayısı ve öğünlerde tüketilen mamüllerin azalmasıyla zayıflamanız olabildiğince kolaylaşacaktır. Lifli beslenme bilhassa fast food seçimi hazır gıdalarla beslenmeye alışmış kişilerin kilo vermesini kolaylaştırarak hem daha tatminkar öğünler sunar hem de motivasyonu artırır. Bu sayede kilo vermek için enerjiniz daha fazla artar.

 • Bol Bol Su Tüketin.
İlginizi Çekebilir;  Rüyada kabak çekirdeği görmek ne anlama gelir? Rüyada kabak çekirdeği almak ve yemek ne demek?

Su tüketmek vücuttaki toksinlerin kolay bir halde atılmasını sağlayacağı için günlük hayatta hayatınızın içinde bulunması ihtiyaç duyulan en mühim unsurdur. Ayrıca böbreklerinizin süzme prosedürünü en sıhhatli şekilde yerine getirmesine yardım eden su tüketimi daha zinde kalmamızı elde eden temel maddelerdendir. Normal bir insan için günlük tüketilmesi ihtiyaç duyulan su miktarı minimum 2 litredir. Bunun çok dibine düşülmesi olabildiğince büyük zararlara yol açacaktır.

 • Düzenli Bir Beslenme Rutini Oluşturun.

Her bireyin kendine özgü ve kendisinin belirleyeceği bir beslenme rutini olmak zorundadır. Bu beslenme rutinini oluştururken bir diyetisyenden yardım almanız olabildiğince yararlı olacaktır. Her gıda grubunun dengeli bir halde olması ihtiyaç duyulan günlük beslenme rutininde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim noktalardan biri kuşkusuz bu gıda gruplarının porsiyonlarınızdaki miktarlarıdır. Herkes günlük beslenmesinde her şeyi ölçülü olduğu takdirde tüketebilmekte özgürdür. Diyetisyenler tarafınca da sık sık konuşulan bu mevzu araştırmalarca doğrulanmıştır. Göbek yağından kurtulmak isteyenlerde derli toplu bir beslenme rutini oluşturarak zayıflama serüvenlerine başlayabilmektedirler. Özellikle en hızlıca göbek yağlarından kurtulmak isteyenlerin derli toplu bir beslenme rutinine haiz olması gerekmektedir.

 • Çay ve Kahve Tüketiminde Dikkatli Olun.

Aşırı ve sık çay ve kahve tüketimi sanılanın aksine vücuttan sıvı atılmasını kolaylaştıran etmenler içinde yer almaktadır. Özellikle sık çay ve kahve tüketen biri iseniz bunun vücudunuzdaki sıvı oranını gayet fazla etkileyeceğinizi düşünerek su içme miktarını artırmalısınız. Özellikle günlük tüketilmesi ihtiyaç duyulan su miktarını çay ve kahve tüketerek harcayan kişiler için bu yaptıklarının olabildiğince riskli bir davranış bulunduğunu söylemek mümkündür.

 • Meyve Tüketiminde Aşırıya Kaçmayın.

Vitamin, mineral, lif ve su açısından olabildiğince varlıklı olan meyve tüketimi konusu ile ilgili dikkatli olmanız ihtiyaç duyulan asli nokta, meyvelerin içinde bulunan fruktoz şekeridir. Fruktoz şekeri aşırıya kaçıldığında öteki şekerli gıdalar gibi aşırı şekilde kilo almaya neden olacak ve bilhassa göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için büyük tehdit unsurlarından biri olmaktadır.
Göbek yağlarından kurtulmanın 10 yolu yukardaki gibidir. Tüm kaide her şeyi dozunda tüketmektir.

İlginizi Çekebilir;  Bu burçlar hem ilişkide hem evlilikte dikiş tutturamıyor! İşte aşktan yana şansı olmayan burçlar

İlgili Yazılar