Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Kabak Çekirdeği Yağı Neye İyi Gelir Faydaları Nelerdir?

Kabak Çekirdeği Yağı Neye İyi Gelir Faydaları Nelerdir?

admin admin -
437 0

İçindekiler

Kabak Çekirdeği Yağı Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir?

Bitkisel bir yağ türü olan kabak çekirdeği yağı, bünyesinde bulunan çoğu vitamin ve mineraller vasıtası ile kabak çekirdeği hasım neye iyi gelir sorusunu çok huzurlu bir halde cevaplayabilmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir ve Nasıl Üretilir?

Bal kabağının tohumundan soğuk pres yöntemiyle üretilen kabak çekirdeği hasım olabildiğince faydalı bir yağ çeşididir. İçeriğinde A, B ve E vitaminleri, omega3, omega6, çinko ve selenyum mineralleri bulunduran kabak çekirdeği hasım hem sıhhat hem de kozmetik sektöründe kullanılan bitkisel bir yağdır. Mutfaklarda salatalara sos şeklinde de dökülür. Yemek yapımında da kullanılan kabak çekirdeği yağının sıcak tüketilmesi öneri edilmese de kızartmalarda da kullanılır. Sıvı ve tablet durumunda iki şekilde üretimi mevcuttur. Kabak çekirdeği hasım evlerde de üretilebilir fakat evde yapmak olabildiğince zordur.

Kabak Çekirdeği Yağı Neye İyi Gelir?

Kabak çekirdeği yağının soğuk pres yöntemiyle elde edilmesi öteki yöntemler ile üretilen yağlara kıyasla daha sıhhatli bulunduğunu kanıtlamıştır. Birçok hastalığa için de faydalı olduğu bilinmektedir. Şimdi kabak çekirdeği hasım neye iyi gelir sorusunu maddeler durumunda cevaplayalım.

 • Stres ve depresyon gibi psikolojik sorunların tedavisinde kullanılır
 • Çinko bakımından varlıklı oluşuyla prostat büyümesini azaltarak prostat kanserine karşı koruma sağlar.
 • Bağırsakların derli toplu bir halde çalışmasını sağlayarak kabızlığa iyi gelir.
 • Taşıdığı antioksidan özelliğiyle kalp ve böbrek sağlığına iyi gelir.
 • Erkeklerde görülen sperm kalitesi düşüklüğünü derli toplu olarak tüketilmesi kararında arttırır. Ürolog doktorlarında öneri ettiği tabii bir tedavi yöntemidir.
 • Saç ve cilt sağlına da yarar sağlamaktadır.
 • Mesanede oluşan iltihaplanmalara karşı tesirini gösterir.
 • İdrar kesesindeki sorunlara iyi gelmiş olarak idrar zorluğu çeken hastalar yarar sağlar.
İlginizi Çekebilir;  Dünya İlaç Çarkı Nedir?

Kabak Çekirdeği Yağının Saça Faydaları

İçeriğinde bulunan yüksek E vitamini ve çinko minerali payı ile saç derisi sağlığı için çok faydalıdır. Düzenli kullanması ile saç derisini güçlendirmeye destek olur. Eski nemini yitirmiş saçların yeniden nemini kazanmasını sağlar. Kafa derisinde oluşan kaşıntı ve deri tahrişini azalmasına destek olur. Aynı zamanda saç dökülmesinin de önüne geçmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Şikâyet edilen saç diplerine damlalar durumunda döküldükten sonrasında parmaklarınız ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bir süre bekledikten sonrasında su ile durulayarak kararı bekleyebilirsiniz.

Kabak Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

 • Birçok yararını saydığımız kabak çekirdeği yağının faydalı olduğu bir öteki mühim alan ise cilttir. Kabak çekirdeği yağının cilde yararları şöyle sıralanabilir:
 • İçeriğinde bulunan E vitamini, cilt lekelerinin tedavisine destek olur.
 • Cilt kırışıklıklarının oluşumunu yavaşlatır. Daha genç ve sıhhatli bir cilt görünümünü sağlar.
 • Göz kenarlarında vakit içinde oluşan kazayaklarının giderilmesine destek olur.
 • Düzenli olarak kullanıldığı takdirde cilt yenilenir ve daha parlar bir görünüme kavuşur.

Kabak Çekirdeği Yağı Zararları

İnsan sağlığına çoğu yarar elde eden kabak çekirdeği yağının fazla tüketildiği vakit ziyanı bulunduğunu da söylemek gerekir. Kabak çekirdeği yağının zararları içinde fazla kilo alımı bulunurken söylediğimiz gibi fazla tüketimi kararında hazım problemleri meydana gelebilmektedir. Yine fazla tüketiminde ciltte sivilce oluşumuna niçin olur. Fazla tüketime bağlı olarak ortaya çıkan zararları haricinde kabak çekirdeği yağının bariz bir ziyanı yoktur.

Kabak Çekirdeği Yağı Fiyatları

Kabak çekirdeği yağı eczanelerde, aktarlarda, büyük marketlerde ve web sitelerinde satılmaktadır. Sıvı olarak ve kapsül şeklinde satılan kabak çekirdeği hasım tutarları biçim özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Kapsül şeklinde olanlar içerisindeki tane sayısına oranla satılır. Bu fiyat 60 kapsül 90 lira olarak başlamaktadır. Sıvı olarak şişelerde satılan kabak çekirdeği hasım tutarları ise mililitre ölçüsüne göre değişiklik gösterir. Bunların tutarları da en ufak şişe içinde olan 20 mililitrenin 35 lira gibi bir başlangıç fiyatı vardır. Bu fiyat mililitrenin artışına orantılı olarak artmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Doğal Antibiyotik Nasıl Hazırlanır?

Kabak Çekirdeği Yağı Kullanıcı Yorumları

Kabak çekirdeği hasım neye iyi gelir sorusuna en güvenilir cevapları bulacağımız yer kullanıcı yorumlarıdır. Kabak çekirdeği hasım kullananlar genel hatlarıyla memnuniyetlerini belirttikleri yorumlarda bulunmuşlardır. Kullanıcı yorumlarından anlaşıldığı suretiyle bilhassa adamların gayet fazla kullandığını görmek mümkün. Bunun nedeni cinsel performans arttırıcı özelliği ve kısırlığa karşı etkisidir. Olumlu yorumların yanısıra kullanıp netice alamayanlarında yorumlarına rastlayabilirsiniz. Sonuç alınamamasının nedenini gayri muntazam kullanımına bağlamak mümkündür. Fakat bunu sorgulamakta gerekir.

İlgili Yazılar