Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Astroloji
 4. »
 5. Spiritüel Enerji Yükseltme ve Spiritüel Uyanış

Spiritüel Enerji Yükseltme ve Spiritüel Uyanış

admin admin -
538 0

Spiritüel uyanış, enerji yükseltme, duru görü… Her biri, algılanan bir nihai gerçeklik, kainat ve Tanrı ile direkt olarak temas, birlik ya da tam çift olmayan birleşme duygusu ile tanımlanan oldukça subjektif deneyimlerdir.

Aslında, her insanın psişik yetenekleri vardır ve bunlardan istifade etmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Enerjinizi iyi mi yükselteceğinizi ve duru görü gibi psişik yeteneklerinizden iyi mi yararlanacağınızı öğrenmek, keşfetmeniz ihtiyaç duyulan bir şeydir. Bu biçim psişik yetenekler, aslında günlük dünyadaki deneyimlerimizin bir ögesidir fakat genelde bunun bilincinde bile olmayız.

Farkındalık, spiritüelizm ve meditasyon fikrine açıldıkça, duru görü gibi psişik kabiliyetler de daha oldukça deneyimlenmeye başlanır. Bu yazıda, spiritüel enerji iyi mi yükseltilir sorunuza yanıt arayacak ve duru görü gibi psişik yeteneklerinizden iyi mi yararlanabileceğinizden bahsedeceğiz…

Spiritüel Enerji Nasıl Yükseltilir?

 

“Spiritüel” ya da “spiritüel enerji” terimleri hakkında her insanın varsayımları farklıdır. Çekim yasası bağlamında baktığımızda, spiritüel enerji ile ruh sağlığınızı iyileştirmekten bahsediyoruz. Ruhunuzu neyle beslediğinizi ya da tükettiğinizi asla düşündünüz mü? Belki de, bunun bir listesini yapmanın tarihi gelmiştir. Spiritüel enerji iyi mi yükseltilir sorusuna yanıt ararken, ruhunuzu etkileyen duygu ve kanaatleri anlamaya çalışın.

Burada, zihin ve gövde arasındaki derin bağlantıyı tanımak önemlidir. Bedeninize iyi bakarsanız, ruh sağlığınızı ve tabi spiritüel enerjiyi yükseltmek de daha kolay olacaktır. Peki, bedeninize iyi bakmak denildiğinde aklınıza ne geliyor? Burada 3 temel şeyden bahsedebiliriz:

 1. İyi beslenmek
 2. İyi uyumak
 3. Düzenli egzersiz yapmak

Ancak, bu üç temel şey konusu ile alakalı her insanın gereksinimleri ve alışkanlıkları değişik olduğundan, sizin için neyin işe yaradığını anlamanız gerekir. Örneğin; 7 saatlik bir gece uykusu sizin için kafi olabilirken başka biri için bu 6 saat olabilir. İdeal egzersiz şekliniz koşmak olabilir ve bu başka biri için bisiklete binmek olabilir. Aralıklı oruç size iyi gelebilir, bir başkasının azca az sıklıkla beslenmesi gerekebilir.

İlginizi Çekebilir;  Rüyada kabak çekirdeği görmek ne anlama gelir? Rüyada kabak çekirdeği almak ve yemek ne demek?

Dolayısıyla, spiritüel enerji yükseltmeye geçmeden ilkin bedeninizi ve kendinizi iyi tanımalısınız.

Olumlu kanaatleri onaylarsınız, arzulanan geleceği görselleştirirsiniz ve dışarı çıkıp hayallerinizin peşinden gidersiniz. Pozitif düşünme bile doğası gereği kendi mutluluğunuzu yaratmaya dayanır. Maneviyatınızı ve şahsi farkındalığınızı çoğaltmak için, doğru alanı oluşturduğunuzdan emin olun. Örneğin, her gün vücut tarama meditasyonu yaparak 10-15 dakika geçirmeyi deneyin.

 • Sadece derin soluk alın ve baştan ayağa vücudunuzun her yerinde iyi mi hissettiğinize dikkat edin.
 • Günlük tutmak da işe yarar. Kelimeleri aklınıza geldiği şekilde yazın.

Güne minnettarlık ile başlayın

İnsan bedeninde olmak, ruhunuzun almış olduğu en kıymetli hediyedir. İnsan olmak; ruhunuza büyüme, yüksek bilinci seçebilme ve yaptıklarınızın bilincinde olma fırsatı verir. Ancak bu şekilde, kendini gerçekleştirmeye ulaşana kadar gelişmeye devam edebilirsiniz. Bu, bir ihtimal sizi zorlayabilir fakat gene de yola çıktınız bir kere!

Bunu kabul etmek, minnettar olmak için size mühim bir niçin verir. Çünkü, şükredecek o denli oldukça şey var ki…

Sağlığınız, sevdikleriniz, gün doğumunu ve gün batımını görmek, yüzünüze çarpan rüzgar, sevdiğiniz müziği dinlemek ya da kim bilir ancak hayatta olmayı deneyimleyebilmek… Minnettarlık ancak bir şeyler ve insanoğlu sıralaması değil, önünüzdeki bütün fırsatların farkına vardığınız ve dikkatinizi haiz olduğunuz bütün bu şeylere odakladığınız bir hayat tarzıdır. Size daha oldukça fırsat yaratır ve hayatınızda bolluğa yer açar. Güne kolay bir olumlama ya da dua ederek başlayabilirsiniz.

 • Hayatınızı Değiştirecek 50 Olumlama!

Aşağıda, spiritüel enerjinizi yükseltmek için günlük hayatınıza dahil edebileceğiniz programlardan kimilerini bulabilirsiniz:

Kendinize hoşgörülü davranın

Kendimize verdiğimiz mesajlar ve düşünceler iyi mi hissettiğimizi direkt olarak etkiler. Kendinize, sevdiğiniz biri gibi davranın. Bu, kendi kendinize negatif konuşmayı bırakmak ve kendinizi nazik, sevgi dolu düşünceler ve laflarla beslemek anlamına gelir. İlk başta inandırıcı gelmese bile denemeye devam edin.

İlginizi Çekebilir;  Burcunuza Göre 2023 İçin İmza Kokunuzu Nasıl Seçersiniz?

Toksinleri azaltın

Vücudunuzun almış olduğu toksinleri ortadan kaldırmak da spiritüel enerji yükseltmek için destek olacaktır. Vücudumuz ne kadar zehirliyse, onu temizlemek için o denli oldukça çalışmamız gerekir. Bu nedenle, olası olduğunca besleyici, sıhhatli yiyecekler yemeyi kontrol edin ve zararlı maddeler içermeyen mamüller kullanın.

Daha yüksek bir güce bağlanın

Seçtiğiniz daha yüksek bir güce bağlanmak, titreşim, frekans ve spiritüel enerji yükseltmek için kuvvetli bir yoldur. Her şeyi kendi başınıza yapmak zorundaymışsınız gibi hissetmek, oldukça fazla kaygıya niçin olur. Bir tür daha yüksek güce bağlanmanın en mühim kısımlarından biri, korunduğunuzu ve yalnız olmadığınızı hissetmektir. Farklı bir aleme girmenize ve topraklanmanıza destek olur.

Duyguların size ait olmadığını anlayın

Hepimiz çevremizdeki insanların gücünü algılayabiliriz. Eğer düşük bir frekansta titreşiyorlarsa, içgözlemci değilseniz onların hislerini kendi hislerinizle karıştırmanız kolaydır. Ancak, enerjimizin denetimi kendimizdedir.

Bu nedenle, duyguların ne işe yaradığını ve nereden geldiklerini idrak etmek önemlidir. Çünkü aslında, “hayır, bu duygu bana ait değil” deme gücüne sahipsiniz.

Özbakım çalışmaları yapın

Kişisel bakımınıza dikkat etmek, ruhunuzu ve enerjinizi beslemenin en iyi yollarından biridir. Köpük banyosu yapmak ya da her gün meditasyon yapmak… Kendiniz için bir şeyler yapmak; titreşim, frekans ve spiritüel enerji yükseltmek için oldukça önemlidir. Özbakım, hayatınıza bir balans getirir.

Spiritüel enerji yükseltmek; topraklanmak için yürüyüşe çıkarak, şifa enerjisi reiki yaparak, kendinizi iyi hissettiren bir şey yaparak, başkalarına hizmet ederek, yoga yaparak ya da sunağınızda adanmışlık çalışması yaparak da yapılabilir. Temel olarak, size sevinç getiren her şey, spiritüel enerji alanınızda harikalar yaratacaktır!

İlginizi Çekebilir

Tıkanmış Enerji Kanalları Nasıl Temizlenir? –

İlgili Yazılar