Astrolojizm

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kadın
 4. »
 5. Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

admin admin -
460 0

İçerisinde bulunduğumuz yaz mevsiminin ve düğün sezonunun etkisiyle son dönemin tanınan konularından biri hanımların “tesettür düğün kombini nasıl yapılır?” oldu. Öncelikle her hanımın kendine özgü tarzıyla güzel olduğunu ve kendisini hangi kıyafetle nasıl güzel hissediyorsa o şekilde en şık ve etkileyici haliyle göründüğünü hatırlatmak isteriz.

Bunun yanı sıra moda dünyasının kalbinin attığı, moda ikonlarının tavsiyeleriyle birlikte, onların önerilerine isnaden abiye koleksiyonlarını, en şık tesettür düğün kombinleri konusunu hep birlikte inceleyelim.

İçindekiler

Düğün Kombinleri Sade Tesettür Nasıl Yapılır?

Peki, hem sade hem şık tesettürlü kombinler nasıl yapılır?

 • Öncelikle ten renginize İdeal renkli kumaşı tercih edin
 • Beden ölçülerinize göre kıyafet modeli belirleyin
 • Göz makyajınızı abartın(mümkünse takma kirpik takın)
 • Göz makyajınız hariç makyajınızı ten renginize uygun olarak hafif tonlarda yapın.(özellikle dudak makyajı oldukça hafif yapılmalı ve açık renk ruj sürülmelidir)
Tesettür Düğün Kombini Nasıl Yapılmalı?

Beden Ölçülerime Göre Kıyafet Nasıl Belirleyebilirim?

En şık tesettürlü düğün kombini yapabilmek içinse elbette en çok dikkat etmemiz gereksinim duyulan şeylerden biri ise vücut tipimizi doru tanımak ve beden analizine uygun olarak giyinmektir.

 • Uzun boylu tesettürlü hanımlar uzun etekli A kesim elbiseler tercih edebilir
 • Orta boylu tesettürlü hanımlar pantolon üzeri tunikli kombinler hem vücut tipinize uygun olacak hem de tarzınızı daha iyi yansıtacaktır.
 • Kısa boylu tesettürlü hanımlar belden oturtmalı geniş kesim pileli etekli(ayak bileğinden biraz yukarda etek boyu ile) elbiseler ve omuz kısmı vatkalı(yüksek omuz) elbiseler tercih edebilirler.
 • Elbiseniz ne kadar hareketli ve şık olsa da ayakkabı ve çanta seçimi bir o kadar önemlidir.(hareketli bir elbisenin yanında sade, açık renk ayakkabı ve çantalar tercih edilmelidir)
İlginizi Çekebilir;  Gebelik ve Emzirme Döneminde Oruç Tutulur Mu?

Pantolonlu Tesettür Düğün Kombini

Konuyla ilgili önerebileceğimiz bir diğeri kombin şekli de pantolonlu tesettür düğün kombinleri

Olacaktır. Hem modern hem şık bir kombin oluşturmak isteyen okurlarımızın tercih edebileceği güzel bir kombin şekli olarak tercih listemize ekleyebiliriz.

Pantolon tunik tesettürlü düğün kombini elbiseye nazaran biraz hafif kalacağı için simli ve parlak kumaşta pantolon tunik takım tercih edebilirsiniz.

İlgili Yazılar