Astrolojizm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı

Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı

admin admin -
521 0

İçindekiler

Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Maskesi Tarifleri

Kırışıklıklar ortaya çıkmaya başladığı vakit yaşlanma karşıtı tabii cilt bakım maskesi tarifleri birçok şahıs tarafınca araştırılmaya ve uygulanmaya başladı. Özellikle tabii ürünlerle meydana getirilen bu maskeler evde bulunan malzemelerle de yapıldığı için birçok şahıs tarafınca tercih edilir. İnsanlar yaşlanmaya başladıkça cildin yenilenmesi de yavaşlar. Aynı şekilde yer çekimine de karşı çıkamayan cilt görüntüsü değişir. Bu durumda kesinlikle dışarıdan tesir etmesi için muhtelif maskelerden kullanılması gerekir.

Muz Maskesi

Yaşlanma karşıtı hücre yenileyici olarak tercih edilen muz maskesi yalnızca 1 adet oldun muzla yapılmaktadır. Muz içinde yer edinen E vitamini cilt hücrelerini korur. Haftada 1 kez uygulaması kafi olacaktır. Olgun muz blenderden geçilir ve püre haline getirilir. Eğer cilt üstünde rastgele bir makyaj var ise tamamiyle temizlenmesi gerekir. Daha sonrasında muz maskesi uygulanmalıdır. Cilt üstünde 15- 20 dakika beklenmesi kafi olacaktır. Aynı zamanda muz tüketilerek de cildin korunması sağlanır.

Yaş Maya Maskesi

Yaşlanma karşıtı olarak tercih edilen bir öteki maske çeşidi de yaş maya maskesidir. 1 adet yaş maya ve 1 fincan ılık su bu maskeyi hazırlamaya kafi olacaktır. Ilık su içinde 1 paket yaş maya eklenmelidir. Eriyene kadar karıştırılmalıdır. Daha sonrasında kıvam alması da sağlanmalıdır. Kıvam aldıktan sonrasında yaş maya cilde sürülür. Ortalama 30 dakika kadar bu maskenin ciltte kalması önemlidir. Maskenin temizleme aşamasında gene ılık su kullanılmalıdır. Maya içine yer edinen yararlı mineral ve vitaminler kırışıklık tesirini tamamiyle ortadan kaldırır. Doğal olduğundan de cilde rastgele bir ziyanı yoktur.

İlginizi Çekebilir;  İlişkinizi Sonsuza Dek Sürdürmenin En iyi 5 Yolu

Yulaf Maskesi

Yulaf maskesi hem gözenek sıkılaştırmada hem de kırışıklık yok etmede kullanılan bir maske çeşididir. Bu maske için 2 yiyecek kaşığı kadar yulaf ve 4 yiyecek kaşığı kadar ılık süt kafi olacaktır. Ilık sütün içinde 2 yiyecek kaşığı yulaf ezilerek eklenmelidir. Daha sonrasında bütün maske cilde yedirilmelidir. Yulaf cilt üstünde bulunan ölü derinin atılmasına destek olur. Aynı zamanda cildin hücrelerinin yenilenmesini de sağlamaktadır. Gözenek sıkılaştırmaya da yarar. İçeriğinde bulunan süt de cildin renk tonunun açılmasını destekler.


Yoğurt ve Limon Maskesi

Kırışıklık gidermek için maksimum tercih edilen bir öteki maske de limon ve yoğurt maskesidir. Kırışıklıklar için tavsiye edilen en mühim gıdalardan biri yoğurttur. Limon da ölü deriyi temizler ve cildin renk tonunu açar. İkisi karıştırılarak meydana getirilen bu maske olabildiğince fazla tercih edilir. 1 yiyecek kaşığı limon suyu 2 yiyecek kaşığı yoğurdun içine eklenmeli ve güzelce karıştırılmalıdır. Ardından göz çevresi hariç bütün yüze uygulanmalıdır. Göz çevresi titiz olduğundan limon bu bölgeyi kızartabilir. Özellikle titiz cildi olan kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gerekir. 15 dakika kadar bekletince bütün yoğurt sertleşecektir. Daha sonrasında ılık su sayesinde bütün yoğurt ciltten arındırılmalıdır. Yoğurdun nemlendirici bir tesiri varken, limonun arındırıcı bir tesiri vardır. Bu iki sentetik aynı anda uygulandığında kırışıklığın da önüne geçer. Bu maske derli toplu bir halde kullanıldığı vakit da cildi sıkılaştırmaktadır. Bu nedenle haftada 2 defa kullanılarak yaşlanma emareleri büyük ölçüde azaltılır.

Salatalık Maskesi

Yaşlanma giderici bir öteki maske de salatalık maskesidir. Yalnız salatalık maskesinin içine bolca vitaminli olan yumurtanın beyazı da eklenmelidir. 1 adet yumurta beyazı ve 1 adet orta boy salatalığın birleştirilerek yapıldığı bu maske kırışıklığı büyük bir miktarda azaltmaktadır. Salatalık blenderden geçirilmelidir. Püre haline ulaştıktan sonrasında içine yumurta beyazı eklenmeli ve tekrar blender tarafınca geçirilmelidir. Bu sayede tam bir maske kıvamı haline gelir. Yeşil bir kıvam olduktan sonrasında cilde sürülebilir. Ortalama 20- 30 dakika kadar cilt üstünde bekletilebilir. Düzenli olarak kullanıldığı vakit cilt üstünde kırışıklık ve sarkmaların da önüne geçilir. Haftada 1 defa yapılması önerilir.

İlginizi Çekebilir;  Fitnessa Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı ?

Üzüm Maskesi

Kırışıklıklar için maksimum sevilen bir öteki maske de üzüm maskesidir. Bu maske genel hatlarıyla yaz mevsiminde yapılsa da bütün yaz derli toplu bir halde yapılmasının ciltte birçok faydası olacaktır. Bu maske için nemlendirici krem ve 6 adet siyah üzüm gerekir. 6 adet üzümün suyu sıkılmalıdır. Daha sonrasında ılık bir su eşliğinde cilde tonik şeklinde uygulanmalıdır. Aynı şekilde içine nemlendirici eklenerek krem olarak da sürülebilir. Üzümün içinde bulunan antioksidanlar cilt sıkılaştırmasını sağlar. Bu da cildin yaşlanmasının geciktiren etkenlerden biridir. Özellikle göz kenarlarında ve dudak üstünde gerçekleştirilen kırışıklıklar üzüm maskesi vasıtası ile azaltılır. Bu maske aşağı yukarı olarak 15 dakika beklemelidir. Haftada 1- 2 defa kullanılabilir.

Elma Maskesi

Toparlayıcı bir etkiye haiz olan elma, maske haline getirilerek de tercih edilebilir. Taze süt kaymağı, 1 adet elma ve 1 tatlı kaşığı kadar su ile basit bir halde elma maskesi yapmak mümkündür. Su ocakta kaynatılırken içine rendeden geçirilmiş elma ilave edilmelidir. Daha sonrasında süt de eklenmelidir. Karışım yüze eklendikten sonrasında 30 dakika kadar ciltte durmalıdır. Bu maske haftada 1 defa uygulanabilir.

Avokado Maskesi

Gençleştirici tesir olan bir öteki maske de avokado maskesidir. 1 yiyecek kaşığı avokado, su ve 1 tutam aynısefa ile basitçe hazırlanabilir. Aynısefa aşağı yukarı 5 dakika suda kaynatılmalı ve daha sona soğumaya bırakılmalıdır. 1 kaşık avokado da ezilmelidir. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonrasında pak cilt üstüne uygulanmalıdır. Haftada 2 defa bu maske uygulanabilir. Avokado içinde yer edinen vitaminler ciltte gençleştirici bir tesir yapacaktır. Yaşlanma karşıtı tabii cilt bakım maskesi tarifleri ile daha ileri yaşlarda çok daha genç olan bir cilde bu maskelerle haiz olunabilir.

İlgili Yazılar